Czwartek, 18.04.2024
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Gmina opracowuje strategiczne dokumenty
09-01-2018

Gmina Czechowice-Dziedzice podjęła działania dotyczące opracowania aktualizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej” oraz aktualizacji „Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe”. Oba dokumenty stanowią dla gminy podstawę do działań w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej.

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem o znaczeniu strategicznym, który ma pozwolić na osiągnięcie długofalowych korzyści środowiskowych i społecznych. Plan zawierać będzie listę działań mających prowadzić do osiągnięcia założonych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii  oraz zmniejszenia zużycia energii.

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe są dokumentem wymaganym przez ustawę Prawo energetyczne. Jest to opracowanie strategiczne i długoterminowe. Określa sposób planowania oraz organizacji zaopatrzenia gminy w nośniki energii oraz planowania oświetlenia.

Wykonawcą opracowań jest Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii z Katowic. Aktualnie do Urzędu Miejskiego wpłynęły wersje robocze dokumentów, które podlegać będą konsultacjom wewnętrznym. Po tym etapie nastąpi wyłożenie dokumentów do publicznego wglądu.

Urząd Miejski serdecznie dziękuje osobom i instytucjom, które udostępniły  Wykonawcy informacje niezbędne do rzetelnego i szczegółowego opracowania dokumentów.

SR/UM, PM