Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wymień kocioł węglowy na gazowy lub na kocioł węglowy z załadunkiem automatycznym, spełniający wymogi 5 klasy
16-02-2018

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa informuje, że w dniach od 20 lutego do 10 kwietnia 2018 roku prowadzony będzie kolejny nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Czechowice-Dziedzice na rok 2018”. Wnioski składać można w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 (III piętro), w godzinach pracy Urzędu.

W programie wziąć mogą udział jedynie właściciele budynków jednorodzinnych chcący zlikwidować nieekologiczny kocioł węglowy i zastąpić go kotłem gazowym lub kotłem węglowym z załadunkiem automatycznym, spełniającym wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN303-5:2012.

Wysokość dofinansowania do wymiany kotłów będzie wynosić 60% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000 zł.

Ponadto informujemy, że  wypłata kwoty dotacji nastąpi pod warunkiem przyznania Gminie Czechowice-Dziedzice dofinansowania realizacji zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Warunkiem udziału w programie jest:

• złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy lub na kocioł węglowy z załadunkiem automatycznym
  • posiadanie prawa własności lub współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby ubiegającej się o udział w Programie), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji,
  • posiadanie funkcjonującego, nieekologicznego źródła ciepła, przeznaczonego do likwidacji zgodnie z zasadami Programu,
  • złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 – osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32 214 71 04 lub 32 214 71 69.

OS/UM, PM