Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

44. Dni Czechowic-Dziedzic. Plejada gwiazd na święcie naszego miasta - harmonogram imprezy
Załączniki:
24-08-2018

Ania Dąbrowska i Dżem to gwiazdy wieczoru tegorocznych 44. Dni Czechowic-Dziedzic. Już w najbliższy weekend – 25 i 26 sierpnia – przez scenę na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach przewinie się cała plejada artystów, z których każdy ma status gwiazdy. Zapowiada się wspaniała zabawa!

W sobotę 25 sierpnia sceną 44. Dni Czechowic-Dziedzic zawładną wokalistki. Rozpocznie się od mocnego, rockowego uderzenia w wykonaniu zespołu Red Lips, z żywiołową, charyzmatyczną wokalistką Joanną Lazer, lepiej znaną jako „Ruda”. Następnie na scenie pojawi się Margaret, której nie trzeba przedstawiać nikomu, zwłaszcza młodszej publiczności. Margaret to gwiazda nie tylko polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Singel artystki „Cool Me Down” pokrył się podwójną platyną w Polsce, ale notowany był też na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem. Niewiele zabrakło, by Margaret została reprezentantką Szwecji w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Eurowizji. Kolejną wokalistką sobotniego koncertu będzie Saszan, czyli Roksana Pindor - polska piosenkarka, autorka tekstów i blogerka, która z kolei brała udział w polskich preselekcjach do tegorocznej Eurowizji.

Red Lips

Margaret

Saszan

Gwiazdą wieczoru w sobotę 25 sierpnia będzie natomiast Ania Dąbrowska. W swojej dyskografii artystka ma sześć studyjnych płyt, z czego aż pięć dotarło na szczyt Oficjalnej Listy Sprzedaży. Po trzynastu latach pracy – w listopadzie ubiegłego roku - największe przeboje Ani Dąbrowskiej ukazały się na jednym albumie – „The Best of”. Ania Dąbrowska, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, zaprezentuje największe swoje przeboje właśnie z tej płyty.

Ania Dąbrowska

Niedzielny koncert – 26 sierpnia – rozpocznie się występem grupy Bayer Full - prawdziwej legendy nurtu disco polo. Bayer Full to najstarszy i jeden z najpopularniejszych wykonawców na tej scenie. Jako pierwszy discopolowy zespół wydał swoje nagrania na płycie kompaktowej. Prowadzona przez Sławomira Świerzyńskiego grupa sprzedała w sumie 16 mln egzemplarzy płyt! Zupełnie inny klimat będzie panował podczas kolejnego zaplanowanego na niedzielę koncertu – Sound’n’Grace. Chór powstał w 2005 roku z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, który studiował wówczas na akademii muzycznej. W następnych latach skład Sound’n’Grace powiększał się o kolejnych wokalistów. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. Następnie na scenie stadionu MOSiR wystąpi Kabaret Chyba, który tworzą trzej utalentowani artyści: Piotr Gumulec, Jakub Krzak i Krzysiek Wilkosz. Pochodzący z Wrocławia kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce.

foto 4

Bayer Full

foto 6

Sound'n'Grace

foto 5

Chyba

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie legendarna grupa Dżem. O zespole napisano książki, nakręcono filmy, opublikowano niezliczone ilości audycji radiowych i artykułów prasowych. Ich historia to lata 70,80, i 90 minionego stulecia oraz wiek XXI. Dżem to nasza historia pisana ich utworami… Mocną stroną „dinozaurów” polskiego bluesa są właśnie koncerty, o czym w Czechowicach-Dziedzicach będziemy mieli okazję przekonać się nie po raz pierwszy. Imprezę zakończy tradycyjny już pokaz sztucznych ogni.

Szczegóły na plakacie (również w załączniku PDF).