Sobota, 20.04.2024

27-08-2018
28-08-2018
27-08-2018

Nawet załamanie pogody nie było w stanie ostudzić gorącej atmosfery, panującej w czasie 44. Dni Czechowic-Dziedzic. Tysiące mieszkańców wspaniale bawiły się w czasie minionego weekendu na święcie swojego miasta, a przez scenę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach przewinęła się plejada gwiazd.

W sobotę 25 sierpnia sceną 44. Dni Czechowic-Dziedzic zawładnęły żywiołowe kobiety – Ruda z zespołem Red Lips, Margaret, Saszan oraz – gwiazda wieczoru – Ania Dąbrowska. Sobotni koncert prowadziła Nina Nocoń, pochodząca z Czechowic-Dziedzic prezenterka telewizji TVS.

W niedzielę 26 sierpnia na święcie miasta zaprezentowały się: Bayer Full, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Sound’n’Grace oraz kabaret Chyba. Po tradycyjnym wręczeniu nagrody Promotio Urbis, którą otrzymała Anna Szostak-Myrczek, odbył się koncert finałowy. Gwiazdą niedzieli była nieśmiertelna grupa Dżem. Dinozaury polskiego bluesa, których czechowicka publiczność nie chciała wypuścić ze sceny, bisowały dwukrotnie. Na zakończenie imprezy odbyło się zapierające dech w piersiach widowisko pirotechniczne, stanowiące połączenie muzyki z pokazem sztucznych ogni. Niedzielny koncert prowadziła Anna Guzik-Tylka – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, aktorka telewizyjna oraz piosenkarka.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, 44. Dniom Czechowic-Dziedzic towarzyszyła „Chwila z biblioteką” – Rodziny piknik pod chmurką. Na najmłodszych uczestników czekały też atrakcje w wesołym miasteczku, zaś na wszystkich bogata oferta gastronomiczna.

Na 45. Dni Czechowic-Dziedzic zapraszamy już za rok!

Wywiad TV z  Saszan. Autor Radosław Kapias

WP/UM, ŁP