Wtorek, 23.04.2024

Piłkarska sobota w Zabrzegu. Grali starsi i młodsi
17-09-2018
17-09-2018

W sobotę 8 września na Stadionie w Zabrzegu odbył się IV turniej piłkarski o puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

W turnieju piłkarskim wzięły udział następujące drużyny: LKS Ligota, UMKS „Trójka” Czechowice- Dziedzice, KS Międzyrzecze, UKS Rotuz Bronów, LKS Przełom Kaniów oraz LKS „Sokół” Zabrzeg.

Turniej został zorganizowany przez: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Zarząd LKS „Sokół” Zabrzeg oraz radnego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Krzysztofa Jarczoka.

Nagrody i puchary ufundował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, a uczestnicy turnieju odebrali je z rąk: Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, Sołtysa Zabrzega Andrzeja Puskarczyka oraz radnego Krzysztofa Jarczoka. Każdy z uczestników turnieju otrzymał złoty medal, a uczestniczy zawodów oraz kibice zostali ugoszczeni domowymi wypiekami oraz ciepłymi i zimnymi napojami. Po meczach na zawodników czekał również ciepły posiłek.

Klasyfikacja końcowa:

• miejsce I -LKS Przełom Kaniów
  • miejsce II-LKS Sokół Zabrzeg
  • miejsce III- LKS Ligota
  • miejsce IV-UKS Rotuz Bronów
  • miejsce V-UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice
  • miejsce VI- KS Międzyrzecze

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się być Adam Góra - LKS Przełom Kaniów. Najlepszym strzelcem zawodów wybrano Huberta Kołodziejczyka - LKS "Sokół Zabrzeg".

***

Czwartej edycji turnieju dla młodych czechowickich piłkarzy towarzyszył Zabrzeski Turniej Dzielnic w Piłce Nożnej, dla zawodników wieku ponad 35 lat, który zorganizował radny Krzysztof Jarczok.

W drugiej edycji Zabrzeskiego Turnieju Dzielnic udział wzięły cztery drużyny:

• Centrum-Zapora - I miejsce
  • Mościska-Olszyna - II miejsce
  • Las-Maciejowice - III miejsce
  • Świerklocz-Ochodza - IV miejsce

Drużyny grały w składach 6-osobowych, a jedynym warunkiem uczestnictwa był wiek 35+. Podczas trwania turnieju kibice wraz z piłkarzami mieli do dyspozycji bufet z zimnymi i gorącymi napojami oraz domowymi wypiekami.

Każda drużyna otrzymała okazały puchar. Nagrody wręczyli: Maciej Kołoczek - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz radny Krzysztof Jarczok. Najstarszy zawodnik - 80-letni Józef Pollak - został nagrodzony specjalnym upominkiem.

Turniej miał na celu zintegrowanie lokalnej społeczności i popularyzację piłki nożnej jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy obu turniejów dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w ich przygotowanie i przeprowadzenie.