Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Burmistrz Marian Błachut Autorytetem Budownictwa i Gospodarki Śląskiej
26-11-2018

Tytuł „Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej” osób indywidualnych za szczególne osiągnięcia w działalności zawodowej oraz wkład w rozwój regionu otrzymał Burmistrz Marian Błachut w konkursie „Śląskie Budowanie 2018”, organizowanym przez Śląską Izbę Budownictwa.

Uroczysta Gala, podczas której do rąk laureatów tegorocznej, VIII edycji prestiżowego konkursu Śląskiej Izby Budownictwa trafiły nagrody w postaci dyplomów oraz statuetek projektu Zygmunta Brachmańskiego, odbyła się w piątek 23 listopada w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Tytułem „Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej” Burmistrz Marian Błachut został nagrodzony za kreatywność i profesjonalizm w organizowaniu finansowania i realizacji programu rozwoju inwestycyjnego Czechowic-Dziedzic.

Konkurs „Śląskie Budowanie” ma na celu promocję atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej oraz możliwości eksportowych województwa śląskiego poprzez prezentację i wyróżnianie zarówno podmiotów gospodarczych i samorządów terytorialnych – Śląską Wielką Nagrodą Budownictwa, jak i osób indywidualnych – tytułem „Autorytetu Budownictwa i Gospodarki Śląskiej”.

Kapitułę Konkursu stanowią osoby reprezentujące Wojewodę Śląskiego i Marszałka Województwa Śląskiego, Rektorów Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Częstochowskiej, samorządy zawodowe i gospodarcze budownictwa, które utworzyły „Forum Budownictwa Śląskiego” oraz eksperci w poszczególnych kategoriach konkursu.

Serdecznie gratulujemy!