Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wieczór patriotyczny w SP nr 2 w Ligocie
05-12-2018

27 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie został zorganizowany wieczór patriotyczny, podczas którego mogli się zaprezentować uczniowie z wszystkich klas.

Było to spotkanie łączące pokolenia, bowiem wśród zgromadzonych obecni byli: dziadkowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy w ten niezwykły wieczór tworzyli jedną rodzinę.

Uczniowie należący do koła teatralnego przygotowali symboliczną  inscenizację obrazującą ważny moment w dziejach naszego kraju - nierówną walkę Polski z trzema zaborcami.

Nie zabrakło też wspomnień osób, które przeżyły piekło wojenne - pobyt w obozach koncentracyjnych, codzienną walkę o przeżycie.

Zgromadzeni mogli również wysłuchać wielu wierszy oraz piosenek patriotycznych. Wszystko to tworzyło niezwykle patetyczny nastrój, zmuszało do refleksji i zadumy, ale jednocześnie było wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy polegli w obronie naszego kraju. To dzięki nim możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Koordynatorką organizacji uroczystości była opiekunka koła teatralnego Marzena Kocoń. O oprawę muzyczną zadbał Sławomir Błachut, a występy koła tanecznego przygotowała Marzena Lasek. W udekorowaniu sali gimnastycznej pomogła Magdalena Dzikowska.

Organizator spotkania składa serdeczne podziękowania Pawłowi Hałasowi za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

SP2 (tekst Marzena Kocoń, zdjęcia Ewa Janusz), PM