Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Muzobus. Muzyczna podróż po Polsce!
02-07-2013

Wraz z Narodowym Instytutem Audiowizualnym zapraszamy do udziału w wakacyjnym projekcie edukacyjnym Muzobus. W dniu 17 lipca br. NIA wraz ze swoimi trenerami odwiedzi Czechowice-Dziedzice oraz 15 innych miast w 16 województwach, w każdym z nich przeprowadzi jednodniowy warsztat dla nauczycieli, studentów, animatorów oraz edukatorów zajmujących się edukacją muzyczną.

Rejestracja na szkolenia trwa do 23 sierpnia!

Część zajęć zostanie przeprowadzonych w sali warsztatowej, a część – w plenerze. Ich program obejmuje nagrywanie dźwięku, naukę podstawowej obsługi programu do jego montażu, metody aktywnego słuchania, spacer akustyczny oraz podstawy rytmiki. Uczestnicy otrzymają narzędzia do aktywizowania młodzieży i twórczej pracy z muzyką.

Pod czujnym okiem trenerów uczestnicy stworzą 16 miniatur muzycznych, które następnie zostaną wydane w formie płyty, przygotowanej i zmontowanej przez Piotra Waglewskiego (EMADE). Nagrania będą również naniesione na muzyczną mapę Polski, dostępną na stronie Muzykoteki Szkolnej.

Jeśli chcesz wziąć w warsztatach Muzobus, chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie! Rejestracja trwa do 23 sierpnia. Uczestnicy szkoleń będą mieli szansę na wygranie iPoda Shuffle, słuchawek lub wydawnictw NInA.

Oprócz cyklu szkoleń, przygotowano też mini-warsztaty muzyczne, które będą towarzyszyły tegorocznej akcji Lato z Radiem. Do wspólnych muzycznych poszukiwań zachęcamy nie tylko nauczycieli i edukatorów ale całe rodziny.

Informacje na temat programu szkoleń, miejsc, które odwiedzi Muzobus oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Muzykoteki Szkolnej w zakładce Muzobus.

Ambasadorami projektu zostali: Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz, Paula i Karol, Artur Rojek, Kasia Stankiewicz oraz Piotr Waglewski EMADE. Obejrzyj spoty z ich udziałem!

Organizatorami warsztatów Muzobus jest Narodowy Instytut Audiowizualny wraz z Gminą Czechowice-Dziedzice.

nianifcmenmuzykotekamuzobus