naglowek3.jpg

pz.jpg
obywatel_slider.(5047590_3443284).jpg
LOGO Razem Bezpieczniej.jpg
Opłaty - zasady, stawki i terminy
grafika

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice uiszcza się w zależności od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach uchwaliła stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

•  11,00 zł, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny

•  25,00 zł, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszona będzie przez właścicieli nieruchomości bez wezwania, w łącznej wysokości za dwa miesiące kalendarzowe w terminach:

• za styczeń i luty do 20 lutego danego roku,
  • za marzec i kwiecień do 20 kwietnia danego roku,
  • za maj i czerwiec do 20 czerwca danego roku,
  • za lipiec i sierpień do 20 sierpnia danego roku,
  • za wrzesień i październik do 20 października danego roku,
  • za listopad i grudzień do 15 grudnia danego roku

UWAGA!

Gmina nie obejmuje w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi nieruchomości niezamieszkałych. Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zostają na dotychczasowych zasadach. W przypadku braku podpisanej umowy na wywóz odpadów właściciele zobowiązani są zawrzeć umowę z firmą wpisaną do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych prowadzonego przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Akceptuje powyższe warunki