Wtorek, 19.03.2024
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Opłaty - zasady, stawki i terminy

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, uiszcza się w zależności od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach uchwaliła stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

•  25,50 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość

Uwaga! Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny zostanie obciążony stawką w wysokości 76,50 miesięcznie za każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszona będzie przez właścicieli nieruchomości bez wezwania, w łącznej wysokości za dwa miesiące kalendarzowe w terminach:

• za styczeń i luty do 20 lutego danego roku,
  • za marzec i kwiecień do 20 kwietnia danego roku,
  • za maj i czerwiec do 20 czerwca danego roku,
  • za lipiec i sierpień do 20 sierpnia danego roku,
  • za wrzesień i październik do 20 października danego roku,
  • za listopad i grudzień do 15 grudnia danego roku

UWAGA!

Gmina nie obejmuje w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi nieruchomości niezamieszkałych. Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są zawrzeć umowę z firmą wpisaną do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych prowadzonego przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.