Wtorek, 19.03.2024
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Zakres usług w ramach opłaty

W ramach opłaty firma wywozowa wyposaża nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w pojemniki oraz worki służące do zbierania odpadów komunalnych.

1) budynki jednorodzinne:

• worki na odpady selektywnie zbierane o następującej kolorystyce:

- zielone przeznaczone na szkło
          - żółte przeznaczone na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metal
          - niebieskie przeznaczone na papier i tekturę

Worki dostępne są w biurze obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) ul. Prusa 33 w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach otwarcia punktu oraz na biurze podawczym tut. Urzędu Miejskiego

• pojemniki na odpady BIO przeznaczone na odpady ulegające biodegradacji
  • pojemniki przeznaczone na popiół (aby otrzymać pojemnik na popiół należy złożyć w tut. Urzędzie Miejskim druk zapotrzebowania na ten rodzaj odpadu)
  • pojemniki na pozostałe odpady komunalne (niesegregowane zmieszane) przeznaczone na odpady pozostałe po sortowaniu

UWAGA!

W ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych jest odbierana każda ilość popiołu wytworzona na danej posesji w przypadku zadeklarowanej selektywnej zbiórki odpadów. Popiół należy gromadzić w pojemniku 240 l dostarczonym przez firmę wywozową. W przypadku wytwarzania większej ilości popiołu nadwyżkę należy gromadzić we własnym, dodatkowym pojemniku. Popiół zgromadzony w pojemnikach należy wystawić przed posesję zgodnie z harmonogramem odbioru popiołu.

2) budynki wielorodzinne:

• pojemniki na odpady selektywnie zbierane w następującej kolorystyce:

- zielone przeznaczone na szkło
          - żółte przeznaczone na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metal
          - niebieskie przeznaczone na papier

• pojemniki na odpady BIO przeznaczone na odpady ulegające biodegradacji
  • pojemniki przeznaczone na popiół

Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości odbywa się z częstotliwością zgodnie z harmonogramem:

1)      na terenie zabudowy jednorodzinnej:

• odpady selektywnie zbierane: szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, papier – jeden raz na cztery tygodnie,
  • odpady BIO – w okresie od 1 kwietnia do 30 października jeden raz na dwa tygodnie, a w pozostałym okresie jeden raz na cztery tygodnie,
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe – dwa razy w roku,
  • popiół – w okresie od 1 października do 30 kwietnia – jeden raz na dwa tygodnie, a w pozostałym okresie jeden raz na 9 tygodni,
  • pozostałe odpady komunalne – jeden raz na dwa tygodnie.

2)      na terenie zabudowy wielorodzinnej:

• odpady selektywnie zbierane: szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, papier – jeden raz w tygodniu,
  • odpady BIO – w okresie od 1 kwietnia do 30 października dwa razy w tygodniu, a w pozostałym okresie jeden raz w tygodniu,
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe – jeden raz w tygodniu,
  • pozostałe odpady komunalne – dwa razy w tygodniu.

Pojemniki i worki należy umieścić w miejscu umożliwiającym dostęp dla firmy wywozowej (w planowanym dniu wywozu, zgodnie z harmonogramem przed godziną 7:00).