Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

XXXIX Dni Czechowic-Dziedzic
02-07-2013

Wieloletnią tradycją naszego miasta jest wieńczenie letniego sezonu wakacyjnego dużą imprezą rekreacyjno-rozrywkową jaką są Dni Czechowic-Dziedzic. W tym roku odbędą się one w dniach 24 - 25 sierpnia 2013 r.

Impreza zainaugurowana zostanie w sobotę 24 sierpnia w Parku Miejskim (popularnym „Lasku”), a jego gospodarzem będzie Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Na parkowej scenie w sobotnie popołudnie i wieczór wystąpią znane i lubiane zespoły artystyczne z naszej gminy m.in. Zespół Regionalny Zabrzeg, Fanatic, Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento, Chór Moniuszko, Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Sobotni wieczór zamknie koncert zespołu loklanego Hendon-The Black Spot / Biały oraz występ zespołu Uni Dance.

Drugim dniem odsłony XXXIX Dni Czechowic-Dziedzic będzie impreza pod nazwą Niedziela z Radiem ZET Gold, która odbędzie się na stadionie miejskim MOSiR. Płyta boiska zostanie podzielona na cztery strefy: strefę gier i zabaw, strefę kultury, strefę motoryzacji oraz strefę zdrowia i edukacji, gdzie każdy uczestnik zabawy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcją niedzielnego wieczoru będzie występ Małgorzaty Ostrowskiej oraz koncert Electric Light Orchestra.

Koncerty będą miały wyjątkową oprawę wizualną, a całość imprezy zakończy tradycyjny pokaz sztucznych ogni.