Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Asnyka po gruntownej modernizacji. Nowa ulica, nowe chodniki i miejsca parkingowe oraz kolektor burzowy
28-07-2020
04-08-2020

Około 3,5 mln złotych kosztowała zakończona niedawno przebudowa ulicy Asnyka w Czechowicach-Dziedzicach. Na realizację oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie przeszło 2,5 mln złotych.

Zakończone w połowie wakacji prace na ulicy Asnyka rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Inwestycja nie tylko znacznie poprawiła komunikację w tej części miasta, ale – dzięki budowie nowego kolektora deszczowego – również i bezpieczeństwo związane z odprowadzaniem wód opadowych.

W ramach zadania wykonano:

• przebudowę jezdni o nawierzchni asfaltobetonowej, od skrzyżowania z ul. R. Traugutta do skrzyżowania z ul. Szkolną,
  • przebudowę skrzyżowania ul. Asnyka z ul. Makuszyńskiego,
  • przebudowę 38 szt. istniejących miejsc postojowych w pasie drogowym o nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
  • budowę 24 szt. nowych miejsc postojowych w pasie drogowym o nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
  • przebudowę obustronnego chodnika dla pieszych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej wzdłuż jezdni,
  • przebudowę zjazdów indywidualnych na posesję o nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
  • budowę odwodnienia pasa drogowego,
  • budowę kolektora deszczowego, z włączeniem do ul. Traugutta oraz do tzw. kanału „Bachorek”, o łącznej długości około 730 m, wraz z zabudową zbiornika retencyjnego w ciągu kolektora. Kanalizacja deszczowa został wykonana z rur warstwowych, kompozytowych GRP.

Parametry zmodernizowanej ulicy Asnyka:

• kategoria obciążenia ruchem: KR2
  • długość drogi: około 550 m