Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Gmina kupiła sadzonki drzew i deklaruje zakup kolejnych. Będą rosły w rejonie ulicy Prusa
06-11-2020

Zgodnie z zapowiedzią Burmistrza Mariana Błachuta, do właścicieli posesji przy ulicy Prusa trafiły pierwsze sadzonki drzew, zakupione przez gminę w ramach dodatkowych nasadzeń zastępczych, związanych z przebudową i modernizacją ulicy Prusa, o co prosili mieszkańcy.

Do tej pory – dzięki wsparciu ze strony Panów Mikołaja Siemaszki oraz Marka Szkowrona z grupy „Czechowiczanie dla przyrody”, za które burmistrz serdecznie dziękuje – udało się znaleźć miejsce na posadzenie 23 drzew. Są to wartościowe okazy, takie jak: dąb błotny, wiśnia piłkowana, wiąz holenderski, ambrowiec balsamiczny, klon palmowy, grab pospolity, jarząb pospolity, robinia akacjowa, klon pospolity, czy kasztanowiec zwyczajny. Zakup poszczególnych gatunków konsultowany był z udostępniającymi miejsce do posadzenia drzew mieszkańcami.

foto

Burmistrz dziękuje tym mieszkańcom, którzy zgodzili się na posadzenie na swoich posesjach drzew, tak bardzo potrzebnych w rejonie przebudowywanej ulicy Prusa. Do tego samego zachęca kolejnych mieszkańców z tego rejonu miasta, nie tylko tych mieszkających bezpośrednio przy ulicy Prusa.

Przypomnimy, iż Burmistrz Marian Błachut na spotkaniu w sprawie przebudowy ulicy Prusa zadeklarował sfinansowanie przez gminę 50 nasadzeń, zaś zakup kolejnych 30 drzew zadeklarował Starosta Bielski Andrzej Płonka.

Nasady te realizowane są dodatkowo, poza sadzeniem drzew przez wykonawcę, realizującego zadanie polegające na przebudowie ulicy Prusa oraz budowie ronda u zbiegu ulic Prusa i Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Zainteresowani mogą się w tej sprawie kontaktować z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, tel. – 32 214 71 00, 32 214 71 69.

OŚ/UM, ŁP