Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Podsumowanie programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020
11-01-2021

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała w 2020 roku środki finansowe z  Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020. Kierowany był on do pełnoletnich osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu, które wymagały wsparcia asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Celem programu było umożliwienie prowadzenia przez osoby niepełnosprawne bardziej aktywnego i samodzielnego życia.

W Programie uczestniczyły 33 osoby niepełnosprawne z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, w tym 24 osoby posiadały znaczny stopień niepełnosprawności a 9 osób umiarkowany stopień niepełnosprawności. Uczestnicy Programu nie ponosili odpłatności za wykonaną usługę. Zrealizowano 3491 godzin usługi asystenta. Koszt realizacji Programu w wysokości 105 253,65 zł w całości pozyskany był przez gminę ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Sprawozdanie w wykonania zadania zostało przekazane Wojewodzie Śląskiemu

OPS/PJ