Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Uwaga! Nowa dyspozytornia w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym
12-09-2013

Zgodnie z założeniami Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa śląskiego przyjmowanie zgłoszeń alarmowych – Nr 112 i 999 z obszarów nie tylko Miasta Bielska-Białej i Powiatu Bielskiego, ale także powiatów cieszyńskiego i żywieckiego przejmie skonsolidowana dyspozytornia medyczna w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej, przy ul. Emilii Plater 14.

Od 2 września skonsolidowana dyspozytornia medyczna rozpoczęła przyjmować zgłoszenia z powiatu żywieckiego, od 30 września zacznie przyjmować z powiatu cieszyńskiego.

Bielska dyspozytornia będzie wskazywać zespołom ratownictwa medycznego właściwy szpital lub Szpitalny Oddział Ratunkowy, do którego ma być przewieziona osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Co ważne w dotychczasowych stacjach pogotowia pozostaje sprzęt i zespoły medyczne. Zmienia się tylko system zawiadamiania karetek.

Wprowadzone zmiany organizacyjne systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie całego kraju mają na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, racjonalne wykorzystanie zasobów, sprawniejsze dysponowanie służbami ratowniczymi i szybszy dojazd na miejsce wezwania.

Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej