Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Wysokie wyniki sportowe czechowickich lekkoatletów
28-11-2013

Aż 32 lekkoatletów z naszej gminy zdobyło w tym roku klasy sportowe za uzyskanie wysokich wyników sportowych. Lekkoatleci uzyskali 4 klasy II, 5 klas III, 8 klas IV i 15 klas V. Klasy II i III oznaczają sportowy poziom krajowy a klasy IV i V poziom wojewódzki.

Poziom krajowy z II klasą sportową reprezentują: Justyna Surowiecka (12,60 s na 100 m), Paulina Kozioł (42,93 s na 300 m), Elżbieta Głogowska (26,25 s na 200) oraz Szymon Rokitka (14,95 s w biegu na 110 m przez płotki).
Wyniki na poziomie III klasy sportowej osiągnęli: Wiktoria Szlagor (35,40 m w rzucie oszczepem), Oliwia Kwaśniak (47,54 s w biegu na 300 m przez płotki), Katarzyna Dziedzic (43,91 s na 300 m), Marcel Marszałek (5279 pkt w 10-boju) oraz Piotr Kozik (50,74m w rzucie oszczepem).
Wyniki na poziomie IV klasy sportowej uzyskali: Anna Derlich w biegu na 600 m, Karolina Bumbar w pchnięciu kulą, Artur Kopiasz w rzucie oszczepem, Marek Wyczesany w skok w dal, Tomasz Olber w biegu na 100 m oraz Daria Marzec i Patrycja Mędroń w chodzie sportowym na 3000 m. IV klasę sportową uzyskała również Martyna Pniok (bieg na 300 m).
V klasy sportowe uzyskali: Karolina Głupczyk i Rafał Pająk w biegu na 100 m, Karina Kominek i Łukasz Bajger w biegu na 300 m, Arkadiusz i Krystian Kupczewscy, Bartosz Jarczok, Aleksandra Grzebelec i Weronika Figura w biegu na 600 m, Justyna Gąsiorek, Julia Marek, Marcelina Biernat i Natalia Krętosz w biegu na 1000 m oraz Paulina Lubecka i Natalia Grobarczyk w chodzie sportowym na 3000 m.

Jan Kobędza

*          *          *          *          *

Sekcja lekkoatletyczna czechowickiego MOSiR-u istnieje od 1995 roku. Trenerzy szkolą dzieci i młodzież we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych (m.in. sprint, biegi średnie i długie, biegi płotkarskie, chód sportowy oraz skoki i rzuty). Sekcja wychowała wielu znakomitych zawodników : reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata w biegach górskich - Monika Szczygielska i Marcin Gola - w Turcji, Bogusław Homa w Nowej Zelandii, Mistrza Europy juniorów w biegach górskich we Włoszech Marcina Durkalca, reprezentanta Polski Jakuba Rdzanka. Wychowankiem sekcji jest Mistrz Polski w biegu na 1500 m i reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Barcelonie Łukasz Gurtkiewicz. Członkiem kadry narodowej w biegach na 400 m był sprinter Marcin Londzin. W sekcji rozpoczynało i kontynuowało karierę kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski, szczególnie w biegach górskich.

Trenerem sekcji jest Jan Kobędza.