Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Żeromskiego jak nowa! Asfalt i nie tylko...
19-12-2013
19-12-2013

Trwa asfaltowanie ulicy Żeromskiego w Czechowicach-Dziedzicach. To już kolejna, wyasfaltowana w ostatnim czasie ulica. Prace, związane z wcześniejszym wykonaniem kanalizacji sanitarnej, nie ograniczają się jednak do położenia nowego „dywanika” i odbudowy chodników. Powstają, tak potrzebne w centrum miasta, nowe miejsca parkingowe.

Na solidy remont ulicy Żeromskiego w Czechowicach-Dziedzicach składają się zarówno prace odtworzeniowe, związane z budową kanalizacji, jak również roboty dodatkowe. I w tym przypadku podjęto decyzję, by - niejako przy okazji - wzmocnić podbudowę drogi, poprawić organizację ruchu i - tam gdzie to możliwe - stworzyć nowe miejsca postojowe.

Dzięki temu, na wyremontowanej ulicy Żeromskiego, jest ich aż 55. W tym dwa dla samochodów, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne. W miejscu, w którym ulica Żeromskiego łączy się z Placem Jana Pawła II powstała porządkująca ruch wysepka. Wiosną zostanie ona zagospodarowana zielenią.

Wcześniej, w podobny sposób, wyremontowana została ulica Parkowa. Tam z kolei powstało 21 nowych miejsc postojowych, w tym, jedno dla osób niepełnosprawnych. W przyszłym roku, wzdłuż ulicy Parkowej pojawi się również nowy chodnik. Inwestycję zaplanowano i przygotowano tak, by nie trzeba było ingerować w wykonaną już, nową nawierzchnię ulicy.