Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Burmistrz odpowiada. W sprawie oznakowania ulic i tablic z nazwami miejscowości
28-02-2019

Witam Panie Burmistrzu.

Chciałbym poruszyć temat oznakowania ulic dotyczących nazw miejscowości naszego miasta i gminy. Od wielu lat jest to problem zaniedbany przez kolejne władze naszego miasta. Kierując samochodem tak naprawdę nie wiadomo do jakiej miejscowości się wjeżdża, a z jakiej miejscowości się wyjeżdża. Najlepszy przykład tego problemu to brak oznakowania tabliczki z nazwami miejscowości na:

1. ul. Ligockiej w rejonie mostu na rzece Wapienicy (Cz-Dz - Ligota),
  2. ul. Mazańcowickiej w rejonie nr 154 (Cz-Dz - Ligota),
  3. ul. Alojzego Czyża (Bronów - Landek),
  4. ul. Miliardowicka w rejonie nr 35 (Zabrzeg-Ligota)
  5. ul. Nad Białką w rejonie kompleksu lotniska (Cz-Dz - Kaniów).

W porównaniu do sąsiedniej gminy Bestwina jesteśmy pod tym względem daleko w tyle. Uporządkowanie braków w oznakowaniu wjazdów i wyjazdów z miejscowości naszej gminy ułatwiłoby życie kierowcom zwłaszcza spoza terenu naszej gminy. Nie każdego stać w końcu na solidnego GPS-a i czasami trzeba polegać na oznakowaniu miejscowości, które w naszej gminie jest zaniedbane. Czy po niedawno wygranych wyborach przyjrzy się Pan temu problemowi i ułatwi życie kierowcom?

Pozdrawiam, Dariusz Chojnacki

Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na temat oznakowania ulic, niezwykle istotny, zwłaszcza dla kierowców spoza Czechowic-Dziedzic oraz ościennych miejscowości. W swoim pytaniu poruszył Pan konkretnie kwestię dotyczącą tablic informujących o granicach administracyjnych pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Z ustaleń, które przeprowadzili na moje polecenie pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami podległego mi Urzędu Miejskiego wynika, że wszystkie wskazane przez Pana przypadki braku oznakowania dotyczą dróg powiatowych, znajdujących się w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, podległemu Starostwu Powiatowemu. To ZDP w Bielsku-Białej administruje tymi drogami i odpowiada za ich utrzymanie i prawidłowe oznakowanie.

W związku z powyższym zwróciliśmy się do ZDP w Bielsku-Białej z pisemną prośbą o uzupełnienie brakujących tarcz znaków z nazwami miejscowości we wskazanych przez Pana miejscach. Niezależnie od wysłanego pisma, w przeprowadzonej z ZDP rozmowie telefonicznej, pracownik naszego Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami uzyskał już zapewnienie, że brakujące tablice z nazwami miejscowości zostaną ustawione w terenie.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut