Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Transmisja Piotra Beczały na żywo w MDK z Metropolitan Opera w Nowym Jorku!
Załączniki:
Multimedia:
19-09-2013
19-09-2013

Kino Świt w Czechowicach Dziedzicach zaprasza na otwarcie Nowego Sezonu Metropoliotan Opera 2013/2014 transmisji w ramach cyklu The Met: LIVE in HD. bilety w cenie 35 i 45 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

5 października o godzinie 18:45 na ekranie Kina Świt będzie można podziwiać transmisję na żywo opery "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego z naszym znakomitym rodakiem, Obywatelem Honorowym Miasta Czechopwice-Dziedzice PIOTREM BECZAŁĄ w roli Leńskiego. Jest to jedna z najpiękniejszych partii tenorowych w historii opery, pełna liryzmu, czułości i cudownych melodii.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, a od tego roku bedzie je można zobaczyc również w naszym miescie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie będą mogli odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Cykl transmisji rozpoczynamy w ramach Jesiennego Festiwalu Muzyki Wokalnej AMNO CANTARE w Czechowicach-Dziedzicach.

• Piotr Iljicz Czajkowski
  • EUGENIUSZ ONIEGIN (ЕвгЕний ОнЕгин)
  • 5 października 2013 | 18:45

W rolach głównych:
  • Mariusz Kwiecień (Eugeniusz Oniegin)
  • Anna Netrebko (Tatiana)
  • Piotr Beczała (Leński)
  • Oksana Volkova (Olga)
  • Alexei Tanovitsky (Książę Griemin)

• dyrygent: Valery Gergiev
  • reżyseria: Deborah Warner, Fiona Shaw

Przedstawienie trwa około 4 godzin i 5 minut (w tym 2 przerwy).