Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nadwiślański Maraton na Orientację. Już w najbliższą sobotę
07-04-2015

Po Nadwiślańskim Rajdzie Przygodowym w Czechowicach-Dziedzicach i po cyklu czterech wieczornych imprez na orientację NOC (Nocna Orientacja Czechowicka), będzie okazja do spróbowania sił poza terenem miejskim. W sobotę 11 kwietnia odbędzie się Nadwiślański Maraton na Orientację.

Odległości do pokonania będą sporo dłuższe niż na NOC-ach i niewiele dłuższe niż na Rajdzie, ale czasu na ich pokonanie również będzie zdecydowanie więcej. Do wyboru będą 2 trasy: trasa piesza około 20km (TP20) oraz trasa „dla twardzieli” o długości około 50 km (Maraton). Na obu trasach dopuszczalne jest poruszanie się wyłącznie na własnych nogach. W miarę możliwości trasy będą wiodły z dala od ruchliwych ulic i pozwolą na obcowanie z naturą.

Trasa TP20 będzie w znakomitej większości swojego przebiegu wiodła polnymi drogami i lasami między Wisłą Małą, Wisłą Wielką, Studzionką i Jeziorem Goczałkowickim. Limit czasu na tej trasie to prawie 7 godzin. "Maraton" to wyzwanie dla prawdziwych wędrowców/biegaczy. Do pokonania będzie trasa, której punkty kontrolne (PK) będą rozmieszczone wokół Jeziora Goczałkowickiego. Lokalizacja punktów będzie tak dobrana, by również jak najmniej trasy wiodło drogami asfaltowymi. Limit czasu na tej trasie to 10 godzin.

Długie limity czasu na obu trasach są tak dobrane, by ich pokonanie było możliwe bez konieczności poruszania się na nich biegiem. Poza tym, gdyby ktoś nie czuł się na siłach do pokonania np. całej trasy TP20 może wrócić do bazy wcześniej. Nie ma konieczności zaliczenia wszystkich PK, choć właśnie liczba potwierdzonych PK decyduje o zajętym miejscu.

Trasa "Maraton" jest włączona do cyklu zawodów Pucharu Polski w Maratonach na Orientację (http://pmno.pl/). Po więcej informacji zapraszamy na stronę Maratonu: http://nmno.nadwislanskirp.pl/lub na Facebooka: www.facebook.com/NadwislanskiRP (nie wymaga posiadania konta na FB). Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Grupy BiegowejRozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice (www.RozbiegamyToMiasto.pl), Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Czechowice-Dziedzice (www.czechowice-dziedzice.zhp.pl), Miejskiego Towarzystwa Sportowego Winner w Czechowicach-Dziedzicach: (www.winner.org.pl),oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej (http://sp13wislamala.pl). Już teraz pragniemy ogłosić i zaprosić na Drugi Nadwiślański Rajd Przygodowy w Czechowicach-Dziedzicach który odbędzie się w pierwszą sobotę września.

Bartess/ŁP