Czwartek, 09.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

Udzielali pierwszej pomocy. Zawody ratowników w Czechowicach-Dziedzicach
15-04-2015

W miniony weekend na terenie Czechowic-Dziedzic odbyły się XVIII Zawody Drużyn Młodzieżowych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Organizatorem zawodów była Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice, zaś honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Drużyny składające się z 5 osób startowały w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.

Podczas pozorowanych scenariuszy zawodnicy musieli udzielać pomocy między innymi: osobie która się zakrztusiła, dwóm wyziębionym grzybiarzom, mężczyźnie który nie oddychał, mężczyźnie z ciałem obcym w nodze czy też poparzonym podczas akcji strażakom.

Głównym celem zawodów było – jak zawsze - propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei udzielania pierwszej pomocy.

Klasyfikacja Generalna

Kategoria Szkół Podstawowych