Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Nagrody dla czechowickich zespołów tanecznych i muzycznych
19-05-2015

18 maja br. w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej miało miejsce wręczenie nagród w ramach XVI Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA'2015 dla placówek z powiatu bielskiego, które odbyły się 16 i 17 kwietnia br. w Kozach.

W imprezie wzięło udział 230 wykonawców skupionych w 15 zespołach tanecznych i 96 uczestników działających w 10 zespołach muzycznych.

Wśród zespołów tanecznych, w kategorii innych form tanecznych - grupy młodsze - I miejsce przyznano Zespołowi Tanecznemu "Gracjusie" z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Teresa Nycz), II miejsce - Zespołowi gimnastyki artystycznej "Reflex" z POPP "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Ewa Marecka), III miejsce zaś, ex-aequo - Zespołowi Tanecznemu "Promenada" z POPP "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Małgorzata Borth-Mirocha) i Zespołowi Tanecznemu "Błyskawica" z POPP "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Małgorzata Borth-Mirocha). W kategorii innych form tanecznych - grupy młodzieżowe - jury przyznało I miejsce Zespołowi "Gracja" z POPP "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Teresa Nycz).

W kategorii muzycznych zespołów instrumentalnych oraz instrumentalno-wokalnych II miejsce zdobył Zespół „Big-Band” Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Jarosław Grzybowski), natomiast w kategorii zespołów muzycznych wokalnych III miejsce zdobył Zespół Wokalny Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktor - Urszula Szkucik-Jagiełka).

W uroczystości wręczenia nagród w tegorocznej edycji udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, Starosta Bielski Andrzej Płonka, Członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, Burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz Zastępca Wójta Jaworza Anna Skotnicka-Nędzka, a także dyrektorzy szkół i gminnych ośrodków kultury.

Serdecznie gratulujemy!

Powiat Bielski, PM