Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Burmistrz odpowiada. Kiedy zmodernizowana zostanie ulica Jasna?
04-03-2016

Witam,

Mam pytanie, na kiedy planowana jest renowacja drogi wraz z chodnikiem przy ulicy Jasnej? W zeszłym roku na całej długości ulicy wymieniana była nitka wodociągowa, co spowodowało bardzo duże uszkodzenia i tak będącej już w strasznym stanie nawierzchni, wzdłuż całej ulicy. Na chwilę obecną przejazd ulicą Jasną to za każdym razem walka o nie uszkodzenie swojego samochodu.

Imię i nazwisko zastrzeżone do wiadomości administratora portalu

Szanowna Pani,

Pragnę Panią poinformować, iż jest szansa aby gruntowna modernizacja ulicy Jasnej została zrealizowana w tym roku. Wspomniana przez Panią wymiana sieci wodociągowej, biegnącej w ciągu tej ulicy, była niezbędnym działaniem, które powinno poprzedzać modernizację ulicy. Zostało to wykonane i kolejnym krokiem będzie właśnie naprawa nawierzchni ulicy.

Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowywania zmian do budżetu gminy na 2016 rok na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Wśród nich proponujemy, między innymi, realizację inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie ulicy Jasnej. Po zaakceptowaniu propozycji w drodze uchwały Rady Miejskiej, będziemy mogli rozpocząć procedurę przetargową, mającą na celu wyłonienie wykonawcy i realizację inwestycji.

Mam nadzieję, że cały ten proces przebiegnie pomyślnie i sprawnie, czego życzę zarówno Pani, wszystkim mieszkańcom ulicy Jasnej, jak i sobie.

Z pozdrowieniami,

Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.