Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Kalendarz promocyjny Gminy Czechowice-Dziedzice na podium! Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy
14-03-2016

Kalendarz promocyjny wydany przez Gminę Czechowice-Dziedzice został doceniony przez jury Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2016 w Katowicach.

Nasz kalendarz zajął trzecie miejsce w kategorii „Kalendarz administracyjny”, ustępując jedynie kalendarzom Sopotu i Gliwic!

Zdobywców najlepszych miejsc w tegorocznej, drugiej edycji konkursu, uhonorowano podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek 11 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Statuetkę dla Gminy Czechowice-Dziedzice odebrał Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Grzegorz Wąsik.

Kalendarz promocyjny wydany w tym roku przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach powstał lokalnymi siłami. Takie są też założenia polityki promocyjnej gminy, aby w działaniach promocyjnych jak najwięcej czerpać z lokalnego potencjału.

W kalendarzu wykorzystano rzeźby artysty ludowego z Czechowic-Dziedzic - Józefa Szypuły. Dobrano je tak, by możliwie najpełniej ilustrowały wciąż żywe zwyczaje właściwe poszczególnym miesiącom roku kalendarzowego, charakterystyczne dla Śląska Cieszyńskiego, którego częścią są Czechowice-Dziedzice. Pięknie skomponowane rzeźby opatrzono opisami zwyczajów i ciekawostkami dotyczącymi gminy, która jest wydawcą kalendarza. Kalendarz (w załączniku obok) oprócz charakteru promocyjnego cechuje się także wysokimi walorami artystycznymi i edukacyjnymi.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Kalendarzy ZoomArt to konkurs kalendarzy połączony z ich wystawami. Skierowany jest do firm reklamujących się za pomocą kalendarzy, do drukarni oraz agencji reklamowych oraz innych instytucji zajmujących się promocją. Celem konkursu jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości prac oraz uhonorowanie zleceniodawców i twórców kalendarzy, potrafiących z kalendarza uczynić dzieło sztuki oraz propagować za jego pomocą sztukę wysoką.

Międzynarodowe jury konkursu składa się z osób profesjonalnie zajmujących się grafiką, projektowaniem, poligrafią, ilustracją oraz fotografią. Uczestnicy to polskie firmy, urzędy miast i gmin, szkoły oraz firmy z kapitałem zagranicznym.

Krótką relację z gali znajdziesz tutaj.

Kalendarz promocyjny Gminy Czechowice-Dziedzice "Doroczne Obrzędy"

• Wydawca: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Promocji
  • Rzeźby: Józef Szypuła