Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Przetarg - dzierżawa sezonowa działki na Placu Jana Pawła II
06-04-2016

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sezonowe oddanie w dzierżawę części nieruchomości oznaczonej numerem działki 3788/1110, stanowiącej własność Gminy Czechowice-Dziedzice, położonej Czechowicach-Dziedzicach na Placu Jana Pawła II.

Przetarg obejmuje część działki numer 3788/1110 (teren zaznaczony na planie kolorem czerwonym), zapisanej w księdze wieczystej KA1P/00054719/3 Sądu Rejonowego w Pszczynie Wydział V Ksiąg Wieczystych, w której prawo własności wpisane jest na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice. Działka położona jest na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach i zgodnie z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Czechowice-Dziedzice, obejmującej tereny położone w rejonie południowej części centrum miasta Czechowice-Dziedzice, uchwalonego Uchwałą Nr V/31/11 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 8.02.2011 r. położona jest w terenach o symbolu planu KP-I (place miejskie z dominacją ruchu pieszego wraz z obiektami małej architektury i urządzeniami służącymi wypoczynkowi oraz zielenią urządzoną).

Powierzchnia przeznaczona do dzierżawy na czas oznaczony, od dnia zawarcia umowy do dnia 30.09.2016 r., wynosi 150 m2, w tym pod lokalizację obiektu do prowadzenia działalności gastronomicznej, bez możliwości poddzierżawiania bądź oddawania przedmiotu dzierżawy osobie trzeciej do bezpłatnego używania, dopuszcza się powierzchnię do 80 m2, pozostała część powierzchni pozostaje do zagospodarowania ogródkiem letnim (np. stoliki, parasole). Obiekt może posiadać wyłącznie jedną kondygnację, a jego wysokość nie może przekroczyć 4,50 m.
Zgodę dotyczącą lokalizacji w/w obiektu uczestnik, który przetarg wygra zobowiązany jest uzyskać we własnym zakresie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Obowiązek uzyskania opinii, zezwoleń lub decyzji stosownych organów w przedmiocie prowadzenia zamierzonej działalności ciąży na dzierżawcy. W związku z prowadzoną działalnością, dzierżawca zobowiązany jest do zawarcia odrębnej umowy na odbiór odpadów z prowadzonej działalności zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach.

Przetarg odbędzie się dnia 21.04.2016 r. o godzinie 1000 w sali narad 305 (II piętro) Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Plac Jana Pawła II 1.

Wywoławczy miesięczny czynsz dzierżawny wynosi 750,00 zł (do wylicytowanego czynszu zostanie doliczony należny podatek VAT).

Postąpienie w przetargu nie może być niższe niż 100,00 zł.

Ustala się wadium w wysokości 150,00 zł oraz termin jego wpłaty do dnia 20.04.2016 r.
Datą dokonania wniesienia wadium jest dzień uznania rachunku bankowego gminy. Wadium stanowi 20% wywoławczej wysokości miesięcznego czynszu dzierżawnego i winno być wniesione w pieniądzu na konto Gminy Czechowice-Dziedzice PKO BP S.A. Oddział Bielsko-Biała Nr 94102013900000660200250571.

Wadium wniesione przez osobę, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet czynszu dzierżawnego. W przypadku uchylenia się przez osobę, która wygra przetarg od zawarcia umowy dzierżawy w/w nieruchomości, wadium przepada na rzecz wydzierżawiającego. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone przelewem na konto w terminie do trzech dni, od dnia podania numeru konta.

Wylicytowaną wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego dzierżawca, który przetarg wygra będzie zobowiązany uiszczać bez wezwania do dnia 10-go każdego miesiąca za dany miesiąc na konto Gminy Czechowice- Dziedzice PKO BP S.A. Oddział Bielsko-Biała Nr 68 10201390 0000 6802 0024 9680 lub w kasie Urzędu. Od niezapłaconego w terminie czynszu pobierane będą ustawowe odsetki.

Oprócz uiszczania czynszu, dzierżawca będzie zobowiązany do ponoszenia opłat z tytułu dostawy wody i energii elektrycznej wraz z doliczonymi opłatami stałymi oraz wszelkich innych opłat związanych z przedmiotem dzierżawy, między innymi podatku od nieruchomości.

Warunkiem dopuszczenia do udziału w przetargu jest przedłożenie Komisji Przetargowej:
- dowodu wpłaty wadium,
- aktualnego dokumentu potwierdzające wpisy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej lub Krajowego Rejestru Sądowego w przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest podmiot gospodarczy,
- notarialnego pełnomocnictwa osoby reprezentującej uczestnika przetargu,
- oświadczenia, że uczestnik zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,
- oświadczenia o niezaleganiu z opłatami i podatkami wobec Gminy Czechowice-Dziedzice.

Przetarg odbędzie się, chociażby zakwalifikowano do przetargu tylko 1 oferenta, spełniającego warunki określone w ogłoszeniu.

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu mogą zapoznać się z warunkami umowy dzierżawy przed przystąpieniem do przetargu pok. nr 9 w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, Plac Jana 3/2 od poniedziałku do środy w godz. od 7:30 do 15:30, w czwartek w godz. od 7:30 do 17:30, w piątek w godz. od 7:30 do 13:30 lub telefonicznie pod nr 32 214 71 29. Warunki umowy dzierżawy nie podlegają negocjacji.

GG/UM, PM