Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Konsultacje społeczne Programu Rewitalizacji
22-02-2017

Trwają prace nad Programem Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice. Przeanalizowane zostały dane dotyczące problemów występujących na całym jej terytorium i na tej podstawie wytypowano obszary zdegradowane i obszary rewitalizacji. Ich omówienie będzie przedmiotem czwartkowych konsultacji z mieszkańcami.

Przeanalizowane dane dotyczą zjawisk występujących na obszarze całej Gminy, zarówno w sferze społecznej, jak i gospodarczej, czy środowiskowej. Na ich podstawie, biorąc także pod uwagę informacje z przeprowadzonego badania sondażowego, określono obszary, w których w sposób szczególny dochodzi do koncentracji negatywnych zjawisk, czyli tzw. obszary zdegradowane. Spośród nich zaś wybrano tzw. obszary rewitalizacji, czyli te szczególnie istotne dla mieszkańców i dla rozwoju całej społeczności Czechowic-Dziedzic, w których interwencja w najbliższych latach wydaje się być najbardziej uzasadniona. Propozycja przebiegu ich granic oraz związana z tym analiza problemowa będą przedmiotem warsztatów, które odbędą się już w najbliższy czwartek.

Celem tego otwartego dla wszystkich chętnych spotkania jest zapoznanie przedstawicieli lokalnej społeczności z problematyką rewitalizacji, dyskusja o kluczowych problemach jakie występują na obszarach wybranych do rewitalizacji, kierunkach rozwoju tych obszarów, wstępnych propozycjach zadań i projektów odpowiadających na zdiagnozowane problemy.

Warsztaty odbędą się 23 lutego 2017 r. w sali nr 305 Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przy Placu Jana Pawła II 1. Początek spotkania o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice jest dofinansowane w 90% w ramach projektu pn. „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”. Dotacja współfinansowana jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.

mapka

SR/UM, ŁP