Czwartek, 28.03.2024

Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza
30-05-2017
30-05-2017

Kolejne Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza znów zgromadziło społeczność szkolną Gimnazjum Publicznego nr 3, rodziny uczniów, absolwentów oraz mieszkańców osiedla Tomaszówka. W oknach budynków wzdłuż ulicy pojawiły się symboliczne lampy naftowe przypominające I. Łukasiewicza - wynalazcę i filantropa.

Zgromadzonym gościom zaprezentowała się młodzież realizująca projekty edukacyjne: „Jak Święto Patrona (…) łączy pokolenia czechowiczan” oraz „Ile prawdy jest w legendzie”. Oprócz tradycyjnych już elementów tej imprezy: zapalenia lampy naftowej, spotkania z solenizantem, poczęstunku „Ignasiami” i „Honoratkami” oraz konkursu z nagrodami dla gości (tym razem magicznych ziół księcia Sokołowskiego), można też było zachwycić się śpiewem i tańcem nimf czy ulec czarowi zaskakująco prezentujących się bohaterów czechowickich legend.

Okazało się, że imieniny patrona szkoły i ulicy są imprezą coraz mocniej  i serdeczniej łączącą środowisko lokalne. Grono obecnych, wśród których znalazło się wiele dzieci, znakomicie uzupełniali przedstawiciele hufca Czechowice-Dziedzice, czyli 1. Środowiskowa Drużyna Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz". Prowadzone przez nich atrakcyjne zajęcia angażowały i cieszyły najmłodszych. Wspólne świętowanie zakończyło się wesołym tańcem doskonale integrującym gości pana Ignacego.

Opiekunowie projektów: p. L. Paluch, p. K. Grygierczyk, p. W. Czech, p. J. Gazda – Niemczyk, p. M. Brosz i p. J. Dudek

GP3, PM