Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach
25-07-2017

W najbliższy weekend - 29 i 30 lipca – w Czechowicach-Dziedzicach odbędą się Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. Na obiekcie czechowickiego MOSiR-u zameldują się amatorskie drużyny z całego kraju.

Zachęcamy serdecznie do kibicowania w sobotę 29 lipca od 9.00 do 20.00 oraz w niedzielę 30 lipca od 9.00 do 16.00. Mecze odbywać się będą na boiskach: trawiastym oraz ze sztuczną nawierzchnią. Zawody organizowane na terenie naszej gminy odbędą się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Szczegółowy program rozgrywek w załączniku.

***

Ultimate to bezkontaktowy, dynamiczny sport drużynowy, w którym rywalizują ze sobą dwa siedmioosobowe zespoły. Celem gry jest podawanie sobie dysku przez drużynę atakującą, by w końcu złapać go w zonie przeciwnika i tym samym zdobyć punkt. Oczywiście w tym samym czasie drużyna przeciwna stara się w tym aktywnie przeszkadzać.

Ultimate łączy w sobie bieganie, rzucanie, łapanie i skakanie. Przydają się zwinność i dynamiczność. Chociaż i tak najważniejsza jest umiejętność grania zespołowego. Najłatwiej nauczyć się grać kupując dysk i wychodząc na boisko czy łąkę ze znajomymi.

MOSiR, ŁP