Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Projekt "Arboretum Inspiruje" nagrodzony w konkursie Funduszu Naturalnej Energii
27-12-2017

20 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii ogłaszanego przez GAZ SYSTEM przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia na najlepsze regionalne projekty ekologiczne. Konkurs był skierowany do pięciu województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt Arboretum Inspiruje z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

W ramach projektu Arboretum Inspiruje powstanie 10-cio elementowa Mobilna Ścieżka Dydaktyczna składająca się z 5 roll-up stanowiących przenośne tablice dydaktyczne, 2 wielkoformatowych gier planszowych, 2 wielkoformatowych kompletów puzzli i 1 domina przyrodniczego wraz z obudową dydaktyczną. Składowe ścieżki dydaktycznej będzie można wykorzystywać w różnej konfiguracji – jako całość lub wybrane tematycznie powiązane elementy. Ścieżka jest mobilna – będzie wypożyczana do innych placówek, które zostaną zaproszone do udziału w projekcie. Przygotowana obudowa dydaktyczna będzie zawierała przykłady zajęć warsztatowych i happeningów, które można organizować z jej wykorzystaniem. Tematyka ścieżki skupia się na 3 zasobach środowiska oraz sposobach ich ochrony :wodzie, ziemi i powietrzu. Całość uzupełnia temat „Eko – Świat” stanowiący zachętę dla każdego do włączenia się w działania proekologiczne. Na początek z przygotowanych materiałów skorzystają uczniowie i przedszkolaki ze szkoły macierzystej, a później ścieżka ruszy w podróż po szkołach i przedszkolach.

ZSP2, PM

Link do strony z wynikami konkursu:

Loga