Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Zwróć uwagę na osoby samotne, starsze i chore podczas mrozów!
27-02-2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach ponownie zwraca się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na mieszkające w sąsiedztwie osoby samotne, starsze, niepełnosprawne i bezdomne, którym może grozić wychłodzenie lub zamarznięcie.

Informacje dotyczące osób wymagających pomocy prosimy przekazać do Ośrodka Pomocy Społecznej  w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kolejowej 37 (tel. 32 215 44 09) i Noclegowni w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 13 (po godz. 16:00 - tel. 32 215 35 37).

Ponadto można informować pozostałe służby tj. Straż Miejską przy ul. Niepodległości 35 (0 32 215 54 92 lub 986 bezpłatny) a także Komisariatu Policji przy ul. Mickiewicza 1 (32 215 214 88 10 lub 977/112 bezpłatny).

Ponadto informujemy, że działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu: 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

Infolinia funkcjonuje  całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego. Pracownicy infolinii natychmiast udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

OPS, PM