Poniedziałek, 06.05.2024
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

BiegamBoLubię. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w Czechowicach-Dziedzicach i Zabrzegu
27-03-2019

W kwietniu rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, która skierowana jest do wszystkich spragnionych ruchu. Zajęcia są bezpłatne oraz dostosowane do możliwości uczestników. Z nami możesz zacząć swoją przygodę biegową od samego początku. Kontynuujemy przygodę rozpoczętą w 2018 roku.

W tym roku udało się zorganizować zajęcia w dwóch lokalizacjach na terenie Gminy Czechowice- Dziedzice:

• na stadionie MOSIR w Czechowicach-Dziedzicach ul. Legionów 145 zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godzinie 17:00 (pierwsze zajęcia 3.04)
  • na nowo powstałym obiekcie - stadionie im. H. Puzonia w Zabrzegu będziemy się spotykać w każdą sobotę o godzinie 9:00 (pierwsze zajęcia 6.04)

Zajęcia poprowadzi trenerka PZLA Wioleta Homa.

O akcji „BiegamBoLubię – kim jesteśmy, skąd przybiegliśmy, dokąd biegniemy…”

Nasze początki:

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych odbywał się od września do grudnia 2010 roku. I choć działaliśmy wtedy na dość niewielką skalę – w czterech miastach Polski – od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens i wkrótce jej zasięg znacznie się rozszerzy. Naszym celem jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Pragniemy, aby mieli takie możliwości w całym kraju, w każdym zakątku, zarówno w dużych miastach jak i wsiach. Tak, aby możliwość dołączenia do grona osób czerpiących radość z biegania była w zasięgu każdego, żeby początki – dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy – stały się jak najłatwiejsze.

Nasza filozofia:

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wiemy, że ten typ zmęczenia w odpowiedniej dawce jest korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka – od dzieciństwa aż do końca świata. Wiemy też, że aktywność fizyczna, kształtuje charakter, zdrowe nawyki i jest podstawą dobrego życia. Ale zacznijmy od rzeczy najprostszej: bieganie ma sprawiać nam wielką przyjemność. Dlatego uważamy, iż ludzie dzielą się na tych, którzy biegają i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać. Misją naszej fundacji jest dotarcie do nich i przekonanie ich do tego, że biegać trzeba.

foto

Dziś w ramach akcji BiegamBoLubię spotykamy się regularnie na stadionach w stu lokalizacjach w całej Polsce – od Warszawy po urokliwe Wydminy na Mazurach.

Zapraszamy serdecznie !

Wioleta Homa, ŁP