Wtorek, 30.04.2024
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Uwaga mieszkańcy! Komunikat w sprawie nowego systemu segregowania odpadów komunalnych
19-04-2019

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przypomina, że do mieszkańców naszej gminy systematycznie dostarczane są brązowe pojemniki na odpady BIO - do których od maja będziemy wrzucać odpady BIO oraz niebieskie worki - w których od maja będziemy zbierać papier i tekturę.

Od 1 maja 2019 r. na terenie naszej gminy obowiązywać będzie poszerzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych, polegająca na dodatkowym, oddzielnym gromadzeniu odpadów kuchennych – BIO oraz papieru i tektury.

Odpady BIO będziemy od 1 maja gromadzili w dodatkowych, brązowych pojemnikach. Każdy taki pojemnik będzie posiadał naklejkę z informacją, co należy do niego wrzucać, a czego wrzucać nie wolno (naklejka w załączeniu). Z kolei papier i tektura, które trafiają obecnie do worków żółtych - razem z odpadami plastikowymi i metalowymi - będą od 1 maja trafiały do niebieskich worków na makulaturę.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podkreśla, że dostarczanych w marcu i kwietniu brązowych pojemników oraz niebieskich worków powinniśmy używać dopiero po 1 maja br.

Więcej informacji na temat nowego systemu segregacji i odbioru śmieci można znaleźć w Biuletynie Samorządowym Czechowic-Dziedzic (nr 2-3 i 4/2019).

Do 30 kwietnia system segregacji i odbioru odpadów komunalnych będzie działał na dotychczasowych zasadach.

naklejka

OŚ/UM, ŁP