Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Za nami 9. edycja konkursu czytelniczego „Szlakiem Jeżycjady”
27-05-2019

W środę 22 maja po raz dziewiąty spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie na konkursie czytelniczym poświęconym twórczości Małgorzaty Musierowicz i jej poznańskiej sagi – „Szlakiem Jeżycjady”. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

W konkursie wzięli udział uczniowie z czechowickich szkół podstawowych z klas IV-VI. Pierwsze trzy miejsca przypadły w udziale :

1. Szkole Podstawowej nr 2 z Czechowic-Dziedzic
  2. Szkole Podstawowej nr 4 z Czechowic-Dziedzic
  3. Szkole Podstawowej nr 7 z Czechowic-Dziedzic

Jak co roku, uczestnicy zmagań konkursowych wykazali się świetną znajomością zaproponowanych lektur, więc kolejnym etapom konkursu towarzyszyły emocje i żywiołowo wyrażane uczucia. Organizatorów cieszy fakt, że od tylu lat na ich zaproszenie zawsze odpowiadają okoliczne szkoły, a młodzież chętnie czyta zaproponowaną lekturę. Wszak wiadomo, że „człowiek czytający wart jest dwóch” .

- Mamy nadzieję, że dobra ponadczasowa, nieutylitarna literatura to okazja do rozmów i przemyśleń o życiu, problemach, wartościach i wyborach. Uczniowie, wchodząc w świat „poznańskiej sagi”, tworzą w swoich umysłach obrazy, swobodne myśli i własne zdanie na temat otaczającego świata, otaczającej rzeczywistości. Wiedzą, co w życiu jest ważne, jakimi zasadami należy się kierować, jak nie zagubić się w dzisiejszym świecie. Równocześnie liczymy na to, że słabość do książek stanie się siłą młodego człowieka, a czytanie stanie się skłonnością do wolności w każdej sferze życia młodego człowieka. Za rok jubileuszowa- 10. już edycja konkursu… Mamy nadzieję, że będzie niezapominana i wyjątkowa – mówią organizatorzy konkursu.

Renata Okrzeszowska, Agata Biela, ŁP