Wtorek, 19.03.2024
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)

Na terenie gminy działa stacjonarny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), który mieści się w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Prusa 33.

Biuro obsługi klienta (tel. 32 214 53 25 lub 604 961 034), do którego - w ramach zadeklarowanej, miesięcznej opłaty - można dostarczyć we własnym zakresie selektywnie zebrane odpady, bez konieczności czekania na wyznaczony w harmonogramie termin wywozu odpadów.

PSZOK

Punkt prowadzi zbiórkę następujących rodzajów odpadów:

1. szkło,
  2. tworzywa sztuczne,
  3. opakowania wielomateriałowe,
  4. metale,
  5. papier,
  6. odpady zielone,
  7. meble i inne odpady wielkogabarytowe,
  8. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczne,
  9. odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne,
  10. przeterminowane leki i chemikalia,
  11. zużyte baterie i zużyte akumulatory,
  12. zużyte opony dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 Mg (t),
  13. popiół.

Zasady funkcjonowania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych:

Terminy i godziny otwarcia PSZOK:

tabela UWAGA!

PODANE GODZINY OTWARCIA PSZOK W OKRESIE OD 1 STYCZNIA DO 31 MAJA USTALONE ZOSTAŁY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM UL. PRUSA.

OKRES ICH OBOWIĄZYWANIA MOŻE ULEC WYDŁUŻENIU O KOLEJNE TYGODNIE.

• zasady funkcjonowania określa regulamin (w załączniku);
  • punkt przeznaczony jest dla mieszkańców nieruchomości zamieszkałych Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • odpady od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych przyjmowane są w ramach opłaty.

W ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pobieranej od mieszkańców gmina pokrywa koszty tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów.

Z PSZOK mogą korzystać mieszkańcy, w imieniu których została złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Do PSZOK są przyjmowane selektywnie zebrane odpady pochodzące z gospodarstw domowych położonych na terenie nieruchomości zamieszkałych.

W PSZOK nie są przyjmowane odpady komunalne zmieszane, ani też odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

W PSZOK będą przyjmowane odpady komunalne zgodnie z obowiązującym regulaminem (do pobrania - w załącznikach).