Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

30 września 2015 r. podpisano umowę dofinansowania na realizację projektu pn.:„Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach” w ramach działania 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Dzięki podpisanej umowie Gmina Czechowice-Dziedzice odzyska blisko milion złotych za zadanie, które zostało zrealizowane w latach 2010-2011. Wniosek o dofinansowanie projektu „Termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach” został złożony w 2010 r. i został pozytywnie oceniony. Jednak nie został wybrany do dofinansowania ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem i znalazł się na liście rezerwowej. Dzięki oszczędnościom na projektach realizowanych w ramach działania 5.3 RPO WSL 2007-2013 oraz determinacji Gminy Czechowice-Dziedzice we wrześniu br. udało się podpisać umowę na dofinansowanie.

Celem projektu była poprawa warunków nauki i pracy dla dzieci, nauczycieli i personelu administracyjnego Szkoły Podstawowej nr 2, poprzez kompleksową termomodernizację budynku, polegającą na wymianie przestarzałych i nieefektywnych pieców, odnowieniu i dociepleniu elewacji oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej.

W wyniku realizacji projektu zwiększył się komfort i bezpieczeństwo użytkowników szkoły oraz zmniejszyła presja obiektu na środowisko naturalne.

W ramach projektu wykonane zostały roboty termomodernizacyjne, polegające m.in. na: dociepleniu ścian metodą lekką-mokrą, wymianie zniszczonej stolarki drzwiowej i okiennej wraz z parapetami, izolacji i ociepleniu fundamentów wraz z wykonaniem opaski drenarskiej wokół budynku.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego

- realna odpowiedź na realne potrzeby

„Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach”

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013