Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Tytuł projektu:

„Nowoczesna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach – zakup autobusów oraz wdrożenie systemu zarządzania flotą”

Nr umowy: UDA-RPSL.07.02.00-00-017/09-00
Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Łączna wartość projektu: 6 766 233,37 PLN
Kwota dofinansowania:
4 651 348,09 PLN
Termin realizacji: wrzesień 2009 r. - sierpień 2011 r.

Beneficjent: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Krótki opis: projekt dotyczył zakupu nowoczesnych autobusów niskopodłogowych oraz wdrożenia Systemu Zarządzania Flotą w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Czechowicach- Dziedzicach.

W wyniku realizacji projektu zostały zakupione 3 nowoczesne niskopodłogowe autobusy o długości 9,5-10m i 3 nowoczesne niskopodłogowe autobusy o długości ok. 11,5- 12m. W ramach projektu wdrożony został System Zarządzania Flotą, który obejmuje wdrożenie systemu monitoringu wizyjnego autobusów, wdrożenie systemu lokalizacyjnego autobusów, udostępnianie informacji poprzez Elektroniczną Informację Pasażerską, wdrożenie interfejsu SMS do udostępniania informacji pasażerskiej oraz instalację automatów biletowych i elektronicznych tablic informacyjnych.

Loga