Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Kto ukwieci Czechowice-Dziedzice? Przetarg trwa...
02-04-2014

Początek wiosny to najlepszy moment na zaplanowanie zieleni miejskiej. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic zdążyli się już w ostatnich latach przyzwyczaić do barwnych, ukwieconych zieleńców. Niebawem okaże się, kto ich pielęgnowaniem zajmie się w tegorocznym sezonie.

Do 8 kwietnia br. przyjmowane będą oferty firm, zainteresowanych obsadą roślinami jednorocznymi i wieloletnimi czechowickich rond, skwerów i wysepek, wraz z pielęgnacją i utrzymaniem wykonanej obsady oraz utrzymaniem terenów zieleni urządzonej w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Przetarg nieograniczony w tej sprawie ogłoszony został 27 marca przez Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres prac:

Uporządkowanie i przygotowanie terenu pod obsadę oraz wykonanie obsady roślinami jednorocznymi i wieloletnimi do dnia 23 maja 2014 r.

• Spulchnienie gleby rodzimej, uzupełnieniewarstwą ziemi urodzajnej, żyznej lub kompostowej terenów przeznaczonych do obsady, zasilanie nawozami mineralnymi wieloskładnikowymi, zastosowanie absorbentu wody, dostawę roślin, obsadę kaskad, donic kwietnikowych, terenów zielonych, montaż wież kwietnikowych, obsadę w warunkach szklarniowych wież kwietnikowych, czyszczenie powierzchni granitowych kaskad, mulczowanie korą okrywową (drobną) terenów zieleni urządzonej.
  • Utrzymanie wykonanej obsady kwiatami jednorocznymi, utrzymanie stojących i wiszących kaskadowych konstrukcji kwietnikowych oraz terenów zieleni urządzonej w okresie od dnia zawarcia umowy do 31 października 2014 r. W tym: plewienie obsady jednorocznej, codzienne (w razie takiej konieczności) podlewanie, zasilanie roślin nawozem wieloskładnikowym do roślin kwitnących, w razie konieczności wykonanie oprysków środkami grzybobójczymi; plewienie terenów zieleni urządzonej, podlewanie, przycinanie, formowanie, odchwaszczanie, zagospodarowanie powstałych odpadów.
  • Usunięcie obsady jednorocznej wraz z wyrównaniem terenu, usuniecie kwiatów jednorocznych i usuniecie ziemi z konstrukcji kwietnikowych, demontaż konstrukcji kwietnikowych firmy TERRA w okresie od 28 października 2014 r. do 10 listopada 2014 r.

Datę rozpoczęcia prac poznamy po wyłonieniu wykonawcy zadania.