Wtorek, 14.05.2024
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Nowe wodociągi w Gminie. Chopina na finiszu. Dalej Reymonta i Pocztowa...
09-04-2014

Trwają prace modernizacyjne sieci wodociągowej należącej do czechowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sukcesywnie wymieniane są najbardziej awaryjne odcinki. Nowe, plastikowe rury pojawiają się również tam, gdzie Gmina Czechowice-Dziedzice prowadzi remonty i modernizacje ulic.

- Do piątku 11 kwietnia zakończone zostaną roboty związane z przebudową sieci wodociągowej wraz z przyłączami na ulicy Chopina w Czechowicach-Dziedzicach. Z kolei od poniedziałku 14 kwietnia zacznie się remont sieci wodociągowej wraz z przyłączami na ulicy Reymonta. Prace na ulicy Reymonta potrwają do 9 maja - informuje Andrzej Rzepka, prezes PWiK w Czechowicach-Dziedzicach.

PWiK podkreśla, że roboty ziemne związane z przebudową sieci wodociągowej na ulicy Reymonta wykona przed planowanym wejściem na ten teren firmy wykonującej odtworzenie nawierzchni po budowie kanalizacji oraz firmy przebudowującej chodnik na zlecenie UM Czechowice. Na maj PWiK zapowiada wymianę części głównego wodociągu na ulicy Pocztowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Młoda, bo działająca od października ubiegłego roku gminna spółka wodociągowa zapewnia, że w miarę możliwości finansowych będzie prowadziła modernizację kolejnych, najbardziej awaryjnych odcinków wodociągu. Andrzej Rzepka podkreśla, że PWiK stale monitoruje też prowadzone przez gminę modernizacje i remonty ulic. Chodzi o to, by zanim gdzieś pojawi się nowy asfalt sprawdzić, czy wymiany nie wymagają znajdujące się pod nim wodociągowe rury…