Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Niebawem otwarcie siłowni plenerowych. Również w Czechowicach-Dziedzicach
13-05-2014

W pięciu gminach członkowskich Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, w tym w Czechowicach-Dziedzicach powstały siłownie plenerowe. Uroczyste otwarcie siłowni zaplanowano na 23 maja.

Każda z siłowni - czechowicka powstała na terenie zwanego „Laskiem” Parku Miejskiego - wyposażona jest w następujące urządzenia: orbitrek + piechur, wioślarz + jeździec, drabinka + podciąg nóg, podwójny pajacyk.

Uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznych połączone będzie z zawodami sportowymi dla dzieci ze szkół gimnazjalnych. Rozpocznie się o 9.00 w Rudzicy, w gminie Jasienica. Następne, o 11.00, będzie Jaworze. O 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie siłowni plenerowej w Czechowicach-Dziedzicach, o 15.00 w Wilamowicach, zaś o 17.00 w Bestwinie. Siłownie powstały w ramach projektu pn. „W zdrowym ciele zdravý duch - integracja w sferze rekreacji i sportu”

O projekcie:

Mając na uwadze aktywizację społeczności - w szczególności młodzieży - oraz zagospodarowanie jej wolnego czasu, a tym samym integrację z rówieśnikami zza granicy, Lokalna Grupa Rybacka postanowiła ułatwić dostęp do bazy rekreacyjno-sportowej, co pozwoli na nawiązanie nowych znajomości oraz uatrakcyjni możliwość spędzania wolnego czasu.

Siłownie plenerowe są tym bardziej atrakcyjne, gdyż znajdują się na otwartej przestrzeni, dzięki czemu może bezpłatnie skorzystać z nich wiele osób. Bliskość granicy czeskiej pozwoli na weekendowe przyjazdy i korzystanie z bazy sportowej sąsiadów.

Siłownie zostały zlokalizowane w następujących miejscach:

• Rudzica plac zabaw przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Spółdzielczej
  • Jaworze – ul. Koralowa (bezpośrednie sąsiedztwo kompleksu sportowego)
  • Czechowice-Dziedzice Park Miejski „Lasek” ul. H. Sienkiewicza
  • Wilamowice – ul. Paderewskiego (przy LKS „Wilamowiczanka”)

***

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej

Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013

LGR/ŁP