Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Drużynowe zawody wiedzy leśnej w Zabrzegu
07-05-2015
07-05-2015

5 maja w Leśnictwie Zabrzeg odbyły się 1 drużynowe zawody wiedzy leśnej organizowane wspólnie przez Gimnazjum Publiczne Nr 1 w ramach projektu Arboretum Inspiruje oraz Nadleśnictwo Bielsko. Zawody przeznaczone były dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Konkurs miał charakter podchodów, a jego trasa przebiegała wzdłuż ścieżki przyrodniczo-leśnej. Każda ze szkół wystawiała jedną trzyosobową drużynę. Do zmagań stawiły się GP2, GP3, Gimnazjum z Zabrzega i Gimnazjum z Ligoty. Natomiast uczniowie GP1 pomagali w organizacji turnieju - układali pytania do tablic dydaktycznych, a dziewczęta z działającej przy szkole Drużyny Harcerskiej „Matnia” odpowiadały za bezpieczeństwo podczas konkursu. Na otwarciu zawodów obecne były - Aleksandra Rozmus reprezentująca Grupę LOTOS SA i Barbara Michałek-Piernik – koordynator ds. edukacji przyrodniczo-technicznej Gminy Czechowice-Dziedzice.

Trasę najszybciej pokonała drużyna z Gimnazjum Publicznego Nr 2, która również najlepiej poradziła sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań. W uznaniu zwycięstwa zawodnicy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz nagrody, które wręczyli - Irena Polok z Nadleśnictwa Bielsko, dyrektor GP1 - Wojciech Mik i Magdalena Jasińska - koordynator projektu Arboretum Inspiruje. Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo trafiły do wszystkich uczestników turnieju oraz uczniów GP1. Organizację konkursu wsparła również Grupa LOTOS SA, która sfinansowała przejazd uczestników oraz Dworek Eureka, który zadbał o poczęstunek na mecie ścieżki dydaktycznej.

GP1, PM