Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Kolejne sukcesy Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK w Czechowicach-Dziedzicach
09-06-2015

W dniach 5-7 czerwca odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015 w Bielsku-Białej oraz Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015 w Kozach.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK uczestniczyła w obu wydarzeniach, a wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku-Białej jury postanowiło przyznać reprezentującej Czechowice-Dziedzice orkiestrze:

• Złoty Dyplom i I miejsce w konkursie estradowym,
  • Puchar Prezesa Oddziału Bielskiego PZChiO dla najlepszego zespołu Oddziału Bielskiego PZChiO.

Jury postanowiło przyznać nagrodę indywidualną dla najlepszego solisty festiwalu, 12-letniego wirtuoza ksylofonu Jana Pieniążka, który koncertował z orkiestrą.

W tym samym dniu odbył się również Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015, jury postanowiło przyznać naszej orkiestrze następujące nagrody:

• Grand Prix przeglądu, Puchar Starosty Bielskiego,
  • Złoty Dyplom, Puchar Wójta Gminy Kozy za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii A
  • Puchar Posła na Sejm RP Jacka Falfusa dla najlepszego zespołu młodzieżowego,

Ponadto jury postanowiło przyznać nagrodę indywidualną dla Jana Pieniążka.

Orkiestra również jako jedyna uczestniczyła 5 czerwca w warsztatach orkiestrowych, prowadzonych przez dr Orlina Bebenowa oraz płk dr Pawła Lewandowskiego, ćwicząc dodatkowe utwory, które zostały wykonane podczas koncertów galowych.

Podczas minionego weekendu miała również premiera nowych mundurów galowych Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK, które zostały zaprojektowane i uszyte przez jedną z najlepszych pracowni krawieckich w Europie.

MDK/ŁP