Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Burmistrz odpowiada. Dofinansowanie do wymiany kotłów centralnego ogrzewania
15-10-2015

Witam,

Czy Gmina planuje w najbliższym czasie dofinansowanie do wymiany kotłów c.o. oraz docieplenia budynków jednorodzinnych na terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice.

Pozdrawiam, Krzysztof Cholewa.

Szanowny Panie,

W najbliższym czasie w Gminie Czechowice-Dziedzice nie planujemy wznowienia programu, w ramach którego, w minionych latach, dofinansowywana była wymiana starych kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne kotły ekologiczne. Powodem takiego stanu rzeczy jest znikome zainteresowanie mieszkańców taką formą modernizacji przydomowych kotłowni.

Planujemy natomiast przeprowadzenie dalszych badań ankietowych, których celem będzie ponowna ocena zainteresowania mieszkańców udziałem w programie ograniczania tzw. niskiej emisji na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w przyszłości. Badania ankietowe pozwolą nam również ocenić ewentualne oczekiwania naszych mieszkańców w tym względzie. Wymiana na nowoczesne, ekologiczne kotły c.o. na paliwo stałe, jest bowiem tylko jedną z możliwości. Kolejne, to modernizacja kotłowni w kierunku przejścia na paliwo gazowe, czy też wspomaganie instalacji c.o. i c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) przez kolektory słoneczne.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.