Sobota, 27.04.2024

Święta tuż, tuż…
31-12-2015
30-12-2015

15 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Lipowskiej 26 w Czechowicach-Dziedzicach kolejny raz zrealizowany został projekt socjalny. Tym razem w świątecznym spotkaniu integracyjnym pt. „Święta tuż tuż” uczestniczyło 54 dzieci.

Inicjatorki projektu, pracownice socjalne Działu Pomocy Środowiskowej OPS w Czechowicach-Dziedzicach Anna Jasińska, Aneta Niesyczyńska oraz Jolanta Pisarek zaprosiły do współpracy kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 3.

Janina Matura - katechetka wprowadziła uczestników spotkania w tematykę tradycji i obyczajów świąt Bożego Narodzenia. Z otrzymanych od darczyńców artykułów dzieci wykonały dekoracje świąteczne.

Podczas spotkania przedstawiane zostały Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2 c.
O atmosferę spotkania dbały pracownice socjalne oraz nauczycielki, które wspólnie poprowadziły zabawy z dziećmi. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pięknie kolędy. Dzieci otrzymały poczęstunek oraz napoje. Spotkanie dopełnione zostało wręczeniem przez św. Mikołaja wszystkim dzieciom oraz rodzinom świątecznych paczek.

W pomoc przy zorganizowaniu tegorocznego projektu pt. „Święta tuż tuż” aktywnie zaangażowali się także rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz mieszkańcy gminy (oprawa fotograficzna, pomoc przy posiłkach).

Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie dziękuje:

• Danucie Łuszczak - Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach - za udostępnienie pomieszczeń na zorganizowanie spotkania świątecznego
  • Zdzisławowi Niedźwiedź - fotograf
  • Janinie Matura - katechetka
  • Katarzynie Polewczyk - pedagog
  • Agnieszce Kósce- Sławińskiej - wychowawczyni klasy 2c
  • uczniom klasy 2c za przygotowanie Jasełek
  • rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach za upieczenie ciast.

OPS, UM