Marcin Grzybowski mistrzem Polski seniorów. Młodzicy tuż za podium
grafika
08-09-2017
19
08-09-2017

W dniach 2-3 września na torze regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się 80. Mistrzostwa Polski Seniorów i 6. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Czechowicki MKS reprezentowało 15 zawodników. Wśród seniorów dwukrotnie na podium stanął Marcin Grzybowski zwyciężając w C1 na 5000 m oraz zajmując 2 miejsce w C1 na 500 m.

Na dystansie 1000 m Marcin Grzybowski uplasował się tuż za podium, na miejscu 4, a na 200 m był 7. Juniorzy, którzy rywalizowali z seniorami również zajęli wysokie miejsca w finałach. Osada K4 w składzie: Dawid Byrdek, Dominik Starowicz, Piotr Morawski Wojciech Pilarz na 1000 m była 6, a na 500 m 7. Dwójka K2 Starowicz, Pilarz na 200 m zajęła 7 miejsce. Natomiast w konkurencji K1 mężczyzn na 5000 m Piotr Morawski uplasował się na 8, a Dawid Byrdek na 13 pozycji na 41 startujących zawodników!

W Mistrzostwach Polski Młodzików na dystansie 2000 m startowali zawodnicy z rocznika 2003 i 2004. Najbliżej podium znalazła się osada K2 Jan Paszek i Igor Drewniak, która po zaciętej walce do samego końca, zajęła 4 miejsce, przegrywając medal o niespełna sekundę. Na 5 pozycji przypłynęła osada K4 Dawid Janusz, Igor Drewniak, Jan Paszek, Kacper Bąk, a Dawid Janusz w K1 ukończył rywalizację na miejscu 9. Również młodziczki młodsze w K2 Natalia Grzechnik i Dominika Piwko zajęły 9 miejsce, a w K4 wspólnie z Sandrą Brandys i Julią Czech miejsce 12. Chłopcy z rocznika 2004 Kacper Bąk i Mateusz Klimczak w K2 zajęli 14 miejsce, a Klimczak w K1 ukończył na 27 pozycji. Tuz poza finałem miejsce 31 zdobył Olivier Kluka.

W rywalizacji brało udział 70 klubów z całej Polski, a czechowicki MKS uplasował się na 9 miejscu w punktacji końcowej.