Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Udzielanie świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od dnia 1 października 2017 roku - komunikat
02-10-2017

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Ważne: W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

• w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej realizują świadczenia od niedzieli 1 października, od godz. 8.00.

Czechowice-Dziedzice - Bielskie Pogotowie Ratunkowe ul. Żwirki i Wigury 1
w Czechowicach-Dziedzicach. Tel.: 32 215 20 00,
Lekarz: 533 358 112, Pielęgniarka: 533 359 112

Pełna lista świadczeniodawców nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie województwa śląskiego znajduje się na stronie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

W załącziku lista świadczeniodawców nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu bielskiego.

PPU/UM, ŁP