Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

„Twardowski” w ogólnopolskim programie „Być jak Ignacy”
05-02-2018

W styczniu wystartował program Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy - rozpalamy płomień wiedzy”. Program edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych. Patronat nad programem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w oparciu o przygotowane  przez Fundację materiały w ramach, już istniejącego lub nowo założonego, koła naukowego. Ze Szkoły Podstawowej nr 10 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2) bierze w nim udział grupa uczniów zaangażowanych w projekt Arboretum Inspiruje.

W ramach programu uczniowie poznają kolejno polskich naukowców. Styczeń poświęcony był Mikołajowi Kopernikowi.  W szkole zorganizowano Dzień Teorii Heliocentrycznej, klasowe turnieje astronomicznych gier planszowych i ogłoszono konkurs na model Układu Słonecznego. Natomiast uczniowie realizowali zajęcia naukowe według przysłanych materiałów.

Bohaterką lutowych spotkań będzie Maria Skłodowska-Curie. W marcu uczniowie poznają pioniera kinematografii w Polsce – Kazimierza Prószyńskiego, a w kwietniu bohaterem będzie Stefan Drzewiecki - wynalazca, twórca okrętów podwodnych i statków powietrznych.

Więcej o programie: https://bycjakignacy.pl/

ZSP2