Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Będzie nowe boisko treningowe. Prace idą pełną parą
13-03-2014
13-03-2014

Do końca maja bieżącego roku ma być gotowe nowe boisko piłkarskie ze sztuczną trawą, budowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Nowoczesny obiekt powstaje w miejscu starego boiska treningowego.

Nowe boisko treningowe, budowane od niedawna przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach będzie miało wymiary 60 na 97 metrów. Nawierzchnia będzie pokryta trawą syntetyczną. W ramach inwestycji boisko zyska nowe wyposażenie, pojawi się również nowe ogrodzenie z boksem do przechowywania bramek oraz piłkochwyty. Zmodernizowane zostanie też istniejące oświetlenie obiektu.

Ponieważ nowe boisko powstaje w miejscu dotychczasowego boiska treningowego, inwestycja rozpoczęła się od prac rozbiórkowych, polegających głównie na usunięciu dotychczasowej nawierzchni. Projekt przewiduje korytowanie całego terenu, wykonanie odwodnienia i podbudowy pod płytę boiska, na której ułożona zostanie sztuczna trawa o wysokości włókien około 60 milimetrów. W ramach inwestycji wykonane zostaną również trakty komunikacyjne na terenie obiektu, w tym wjazd, wejścia, brama i furki w ogrodzeniu, których w sumie będzie sześć.

Budowa nowego boiska na terenie czechowickiego MOSiR-u miała pierwotnie kosztować przeszło dwa miliony złotych. W wyniku przetargu udało się jednak uzyskać kwotę wyraźnie niższą. Całość zadania będzie więc kosztowała 1.574.722,38 złotych.

Dzięki temu, że Czechowice-Dziedzice są członkiem Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, gminna inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego i budżetu państwa, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Inwestycję realizuje wyłonione w przetargu konsorcjum firm. Liderem zadania jest firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielska-Białej zaś partnerem Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane z Bielska-Białej.