Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Nowe przyłącza wodociągowe na ulicy Cichej. Zanim pojawi się asfalt
25-03-2014

Trwa modernizacja ulicy Cichej w Czechowicach-Dziedzicach. Do końca czerwca ulica zostanie gruntownie przebudowana i zyska nowy asfalt. Zanim to nastąpi, wykonane zostaną przyłącza wodociągowe do znajdujących się przy ulicy Cichej budynków mieszkalnych. Oznacza to dodatkowe utrudnienia dla kierowców.

Prace polegające na wymianie przyłączy wodociągowych do budynków znajdujących się przy ulicy Cichej prowadzi czechowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W ramach obecnego etapu robót wymienionych zostanie dziesięć przyłączy, o łącznej długości około stu metrów. Wymiana dotyczy budynków znajdujących się przy odcinku ulicy Cichej, od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do budynku nr 52. Stare rury wodociągowe zostaną tam wymienione na nowe, plastikowe, o średnicy 32 milimetrów.

Decyzję o wymianie przyłączy podjęto dlatego, że wodociąg główny znajduje się po przeciwnej stronie ulicy Cichej, w stosunku do podłączonych budynków i przyłącza przecinają drogę. PWiK podkreśla, że chodzi o to, by zanim ulica zyska nową podbudowę i asfalt, biegnące pod nią rury - prewencyjnie - wymienić na nowe.

Przedsiębiorstwo zapewnia, że monitoruje prace drogowców na ulicy Cichej i jeśli zajdzie taka konieczność, przed pojawieniem się nowego asfaltu wymieni również inne, kolizyjne wobec drogi odcinki wodociągu.

Prace przy wymianie wodociągowych przyłączy rozpoczęły się 24 marca i mają potrwać do 11 kwietnia bieżącego roku. W związku z inwestycją, wymagającą częściowego zajęcia pasa ruchu drogowego, nastąpią utrudnienia w ruchu komunikacyjnym.

O trwającej, gruntowej modernizacji ulicy Cichej piszemy tutaj.