Piątek, 10.05.2024
Imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Konsultacje projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Czechowice-Dziedzice
04-12-2015

Gmina Czechowice-Dziedzice zakończyła prace nad Planem Gospodarki Niskoemisyjnej. Aktualnie trwają konsultacje społeczne tego dokumentu. Jeszcze przez tydzień czekamy na Państwa opinie.

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej umożliwia ocenę aktualnego stanu powietrza atmosferycznego, zdefiniowanie koniecznych do realizacji działań w zakresie ochrony środowiska i zaplanowanie konkretnych zadań do realizacji w kontekście ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii uzyskiwanej z odnawialnych źródeł w najbliższym horyzoncie czasowym.

W ramach opracowanego dokumentu, sporządzono bazową inwentaryzację emisji na podstawie zużycia energii na terenie całej Gminy Czechowice-Dziedzice. Bazowa inwentaryzacja emisji obejmuje zużycie energii w budynkach , urządzeniach i przemyśle, transporcie ze szczególnym uwzględnieniem sektorów, w których samorząd zamierza podjąć działania zmierzające do ograniczenia emisji.

W projekcie Planu ujęte zostały działania związane z produkcją energii ze źródeł odnawialnych oraz działania nieinwestycyjne, związane z zamówieniami publicznymi, planowaniem przestrzennym oraz strategią komunikacji w zakresie wpływu na zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Każdy mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega, który chciałby wyrazić swoją opinię, może wnosić uwagi do dnia 11 grudnia br.

Do zgłaszania uwag można posłużyć się formularzem, który – podobnie jak projekt Planu – znajdą Państwo pod następującymi adresami:

lub bezpośrednio

Loga

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Czechowice-Dziedzice zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

SR/UM, PM