Piątek, 10.05.2024

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
14-12-2015
08-12-2015

1 grudnia br. wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach konkursu fotograficznego „Czechowice-Dziedzice - miasto z zapałem”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 listopada br., gdy zebrała się i oceny nadesłanych prac dokonała Kapituła Konkursu w składzie: Maciej Kołoczek - Zastępca Burmistrza (Przewodniczący) oraz Grzegorz Wąsik - Naczelnik Wydziału Promocji, Jan Grygierczyk - artysta plastyk, Krzysztof Tusiewicz - operator i fotografik, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi (członkowie).

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy fotografii, którzy aparatem fotograficznym dokumentują otaczającą nas rzeczywistość. Każdy uczestnik mógł przedstawić do konkursu maksymalnie 6 zdjęć.

Celem konkursu było wyłonienie i wytypowanie najlepszych zdjęć promujących Gminę Czechowice-Dziedzice wpisujących się w hasło „miasto z zapałem”. Uczestnicy mieli za zadanie ukazanie walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i społecznych Czechowic-Dziedzic, Zabrzega, Bronowa i Ligoty. Organizatorowi zależało na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących niebanalne potraktowanie „miejsko-wiejskich klimatów”, w których głównym motywem jest człowiek, środowisko w którym żyje oraz wydarzenia w których uczestniczy. Prace miały ukazywać piękno i oddawać klimat gminy. Prace konkursowe wykorzystywane będą jako element promujący Czechowice-Dziedzice.

Kapituła w ocenie prac konkursowych zwróciła szczególną uwagę na walory artystyczne, estetyczne i merytoryczne prac, interpretację i nawiązanie do tematu, nowatorskie „świeże” spojrzenie autora zdjęć oraz „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących i promujących gminę.

Komisja po obejrzeniu kilkudziesięciu fotografii konkursowych, przedstawiających walory Czechowic-Dziedzic, postanowiła przyznać I nagrodę oraz dwa wyróżnienia autorom następujących fotografii: I nagroda - Łukasz Bialik za cykl 6 fotografii „Fontanna z zapałem”, „Zapaleńcy”, „Nostalgia”, „Płomienna miłość”, „Ogień”, „Fontanna z zapałem”, wyróżnienia - Zdzisław Bilik „Cisza przed burzą”, Katarzyna Majdak za cykl 3 fotografii: „Światło i woda’, „Światło i ruch”, „Światło i tradycja”.

PJ/WP, PM